herb
Odra Bytom Odrzański

2016-04-30, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W 23 kolejce IV-ligi Odra Bytom Odrzański pokonała Kasztelanię Santok 2:0 (0:0). Bramki dla Odry strzelili : w 48 Wołkowski i w 52 Winiarski.

Skład Kasztelanii Santok : Tomasz Cierach, Tomasz Karpiński, Marcin Terliński, Krzysztof Pszczółkowski, Damian Dolaciński (od 55 Sławomir Karpiński), Maksymilian Korpik, Marcin Maciejewski, Kamil Maciejewski ( od 77 Jakub Zakrzewski), Tomasz Bujel, Tomasz Leśnicki, Marcin Antczak.

Skład sędziów : Gł. Dawid Kuraszkiewicz, as. nr 1 Piotr Tuczyński, as. nr 2 Piotr Brzozowski.

Mecz nie był porywającym widowiskiem i stał na niskim poziomie. O pierwszej połowie można napisać, że się odbyła i zakończyła się wynikiem 0:0. Była to typowa kopanina bez wizji i pomyślunku rozgrywania akcji. Goście stworzyli jedną groźną sytuację w 27 min. kiedy to strzał zawodnika Kasztelanii z trudem obronił Alan Zacharewicz. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę gości oddali dopiero w 34 min., strzelał Radek Czerny. Dużo niecelnych podań,  piłka przechodziła z nóg do nóg. Za to więcej emocji przyniosła druga połowa. Już po trzech minutach gry Odra objęła prowadzenie 1:0, po wzorowej akcji zespołu. Bartek Frydrych otrzymał podanie na dobieg, mając przed sobą obrońcę sprytnie odegrał do Daniela Wołkowskiego,  ten wyszedł na czystą pozycję i precyzyjnym strzałem z przed 16m umieścił piłkę w siatce gości. Kasztelania próbowała atakować, za co została skarcona w 52 min. kiedy Daniel Wołkowski podał do  Patryka Winiarskiego, który po przebiegnięciu kilkunastu metrów z narożnika pola karnego precyzyjnym strzałem w długu róg podwyższył na 2:0. Po tej bramce gra trochę siadła mówiąc popularnym językiem. Odra miała jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, ale ich nie wykorzystała. Goście mieli w 89 min. 100% sytuację do zdobycia bramki. Tuż przed bramką Odry doskonałe podanie otrzymał Marcin Antczak, ale zamiast strzelić do siatki skierował piłkę na aut bramkowy. Jest takie powiedzenie, że zwycięzców się nie sądzi. Ważna wygrana i 3 pkt. Za tydzień bardzo trudny wyjazd do Ośna Lubuskiego, gdzie o punkty będzie bardzo trudno.