herb Piast Iłowa
Odra Bytom Odrzański   Piast Iłowa

2014-08-16, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W drugiej kolejce Odra na własnym boisku pokonała Piasta Iłowa 4 : 2 (1:0). Bramki dla Odry : Bartek Frydrych 3 (35 , 49, 73) i Daniel Wołkowski (94). Dla gości : Marek Jabłoński (63) i Marcin Świrlik z rzutu karnego w 80 min.

Skład Piasta : Bortnowski, Bagiński, Drożdż, Jabłoński, Janik, Koseła, Wysoczan, Pluta, Puławski (od 75 Wdowiak), Słomiński, Świrlik.

Skład sędziów : Gł. Przemysław Tkacz, as. nr 1 Jan Doliński, as. nr 2 Jakub Pirug.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale mógł się podobać nielicznej publiczności. Mecz został rozegrany o godz. 13,00 z powodu uczestnictwa w weselu kilku zawodników. Pierwsze minuty  można określić jako badanie się obu znanych sobie doskonale drużyn. Zawody rozkręcały się z minuty na minutę, obie drużyny zaczęły stwarzać sytuacje podbramkowe. Chociaż na bramki się nie zanosiło. Dopiero w 35 min. aktywny w tym meczu Daniel Wołkowski otrzymał podanie od Tomka Wróbla, podciągnął kilka metrów i dośrodkował tak, że Bartkowi Frydrychowi pozostało tylko przyłożyć nogę, co też uczynił i było 1:0. Cztery min. później indywidualną akcją popisał się Patryk Winiarski, jego strzał minimalnie przeszedł obok słupka. 41 min. po faulu Radka Czernego rzut wolny wykonywał Marcin Świrlik, również chybił. W drugiej połowie po niemrawych kilku minutach w 49 któryś z naszych zawodników widząc wysoką pozycję obrony  Piasta zagrał na wolne pole do piłki najszybciej wybiegł Bartek Frydrych i po krosie ograł bramkarza strzelając swoją 2 bramkę. Dwie minuty później mogło być 3:0, Tomek Wróbel przejął piłkę od Bartka Frydrycha i zamiast podawać do dobrze ustawionego Wołkowskiego strzelił na bramkę nie trafiając. Później przewagę posiadali goście, co udokumentowali bramką w 63 min. Marek Jabłoński przejął odbitą piłkę i widząc naszego bramkarza wychodzącego w pole strzelił niezbyt silnie ale precyzyjnie zdobywając kontaktową bramkę dla swojej drużyny. Gospodarze w 73 min. ponownie za sprawą Bartka Frydrycha powiększyli prowadzenie 3:1. Bartek w tym meczu zdobył 3 bramki i jest to jego pierwszy hat trik w IV-lidze. W 80 min. kapitan gości Świrlik wjechał w nasze pole karne, próbował mu przeszkadzać Arek Łuczyński faulując go, za sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił sam poszkodowany. Zrobiło się 3:2 i końcówka była bardzo emocjonująca. Goście za wszelką cenę chcieli zmienić dla siebie niekorzystny wynik i mieli okazję do wyrównania. Za to nasi zawodnicy w doliczonym czasie gry podwyższyli wynik na 4:2, a bramką zdobył Daniel Wołkowski jeden z najlepszych zawodników meczu. Warto dodać, że w tym meczu w bramce debiutował Marek Szwatrow nasz bramkarz z drużyny juniorów. Debiut był trudny ale udany. Marek doskonale wytrzymał mecz, mając klika bardzo udanych interwencji. Za tydzień wyjeżdżamy do Falubazu.